До кінця 2016 року кількість банків в Україні може знизитися ще приблизно на десять одиниць. Про це заявив аналітик "Простобанк Консалтинг" Іван Нікітченко. Скорочення банківського сектора відбудеться через те, що невеликі фінустанови збанкрутують, або підуть на злиття, щоб вижити.

        "А всього за пару років у нас може залишитися менше 80 банків замість 120 працюючих, як рапортував про це Національний банк України на початку квітня (на 1 січня 2014 року було 180 банків). Але цих установ буде досить для роботи фінансового сектора країни, оскільки в Польщі, для порівняння, 60 банків ", - уточнює експерт.

        Відповіді на питання "Яка кількість банків є правильним для конкретної країни?" не існує навіть теоретично. І на практиці банківська система різних країн не дозволяє виявити будь-які істотні закономірності.

        Якщо орієнтуватися на розмір ВВП країни, то в Польщі (всього 60 банків) на один банк припадає близько $ 9 млрд, в США (6335) - $ 2,7 млрд, в Угорщині (140) - $ 1 млрд. Якщо дивитися на чисельність населення, то в тій же Польщі на 1 млн жителів припадає 1,6 банку, в США - 15 банків, а в Угорщині - 14 банків.

        В Україні (120) зараз 1 банк доводиться на 2,8 млн чол., і на 1 банк - $ 1,1 млрд ВВП ($ 132 млрд в 2014 р). Якщо говорити про перспективу, то на чий досвід нам орієнтуватися? Якщо на польський, то виходячи з величини ВВП, нам потрібно 15 банків, а якщо США, то - 49. Якщо виходити з чисельності населення, то приклад Польщі дає нам 69 банків, а США - 645.

        Крім того, структура банківської системи країни неминуче несе на собі відбиток історичних традицій і національних особливостей. Так що досвід інших країн для України може бути тільки інформацією для роздумів, але не більше того.

        Зауважимо, що на карті глибокої банківської кризи підняли голову фінансові організації, які зміцніли за останні роки. Прикладом для клієнтів існує ТОВ «Мікрокредит» працюючи вже 5 років на ринку України. Видає кредити клієнтам від 21 року без додаткових волокит з документами і довідок з роботи. «Мікрокредит» зручна своєю системою оформлення заявок і досить великою кількістю відкритих офісів по всій Україні.